Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zablokowany zamknięty obieg powietrza - pomocy!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zablokowany zamknięty obieg powietrza - pomocy!

    Zamieszczone przez rustin
    na trzeciej stronie bodajże jest foto i napisane światła do jazdy dziennej i świecą się te soczewki z brzegu,to w końcu to są światła do jazdy dziennej?bo inny kolega z forum pisał mi że to nie są swiatła tylko halogeny bo skoda nie ma w zderzaku tylko zespolone w lampach.na początku myślalem że to ksenony jak w audi a4
    halogeny

  • #2
    Zablokowany zamknięty obieg powietrza - pomocy!

    Witam, pomocy proszę, mam Octavię z 2001/2002 r. z climatronikiem. Wczoraj jadąc w korku włączyłem zamknięty obieg powietrza i .... tak już zostało, przełączenie do trybu auto - niby ok, ale nic nie daje, powietrze nadal mieli się wewnątrz samochodu, powietrze nadal kierowane jest w obiegu zamkniętym, może zawiesiła się jakaś zasuwa albo coś, jak się do tego dobrać, poprzez schowek?
    Jest to poważna usterka, prawie nie da się jeździć - para, wilgoć itp. - ratujcie pomocą...

    PS. jak były mrozy poniżej -15st. w tym roku miałem to samo ale po ogrzaniu samochodu w garażu wróciło do normy...

    Komentarz


    • #3
      Kolego klapka zamykająca obieg znajduje się za schowkiem po stronie pasażera.
      Wymontuj schowek z spróbuj ręcznie ruszyć ten silniczek może się tylko zablokował.
      lesiu

      Komentarz


      • #4
        Najpewniej padł ci serwomechanizm od klapy obiegu zamkniętego. Na VAGu powinien być błąd: 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71) , 37-00 - Faulty

        Było o tym w wątku: Forum - Octavia Club Polska

        Na nieszczęście padł w pozycji obieg zamknięty. Tak na szybko możesz zrobić tak:
        - demontujesz schowek i dmuchawę
        - odkręcasz serwomechnizm i demontujesz go
        Wtedy klapa automatycznie opadnie w dół. Postępując zgodnie ze wskazówkami w powyższym wątku regerujesz serwomechanizm

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X